XI. Gothic Party Brno

Již jedenáctá Gothic Party Brno se bude konat v sobotu 11. října v brněnském hudebním klubu Favál na Křížkovského 22. Za pět let existence se jedná o téměř tradiční setkání lidí, kteří se více či méně zajímají o gotickou hudbu, módu a styl. Na akci vystoupí německá gothic rocková kapela The House of Usher, německá gothic rocková skupina Golden Apes a electro gothic rockový Tear z Prahy.


Již jedenáctá Gothic Party Brno se bude konat v sobotu 11. října v brněnském hudebním klubu Favál na Křížkovského 22. Za pět let existence se jedná o téměř tradiční setkání lidí, kteří se více či méně zajímají o gotickou hudbu, módu a styl. Je to setkání, kde se hosté pod maskou dekadentní atmosféry ponoří do hlubin brněnského podzemí.

Není mnoho kapel, které v současné době hrají poctivý gotický rock, ale skupina The House of Usher z Německa mezi ně rozhodně patří. Je proto na brněnské gothic party hlavním příslibem dobré hudby. Kapela působí na scéně již téměř dvacet let a za tu dobu se prosadila na pozici klasických představitelů žánru. Její hudba se dá popsat jako atmosférická kombinace zádumčivého vokálu, mocných kytar a náladotvorných klávesových aranží. Popularity kapely dosvědčuje například její pětinásobná účast na festivalu Wave Gotik Treffen v Lipsku nebo Mera Luně. Na XI. Gothic Party Brno si budou moct fanoušci kapely užít poprvé účast The House of Usher naživo v České republice. Kapela si odskočila z nahrávací studia, kde připravuje nové album Angst. Na brněnské akci se chystají zahrát nejlepší se starších písní, neopomenou však předvést něco i z chystaného alba.

Další účinkující kapela hraje opět v Brně tak oblíbený gothic rock. Německá kapela Golden Apes se proslavila zádumčivou, ale přesto energickou hudbou. Dominantní charizmatický vokál, spojený se silnými kytarami, dodává zvuku kapely na neobyčejné malebnosti. Formace se nechala inspirovat například kapelami jako Joy Division, Sister of Mercy nebo The Cure, nicméně svůj osobitý styl si zachovala. Golden Apes už vydali několik alb a mají i četné koncertní zkušenosti.

Poslední vystupujícím je česká electro gothic rocková formace Tear. Novátorské a progresivní pojetí jejich hudby se ukazuje zejména na koncertech, kde se vedle tradičních nástrojů objevují například housle. Nikoho proto nepřekvapí, že se objevili jak na letošní Wave Gotik Treffen v Lipsku, tak jako na polské Castle Party.

Po koncertu se návštěvníci mohou těšit na dark & gothic party, která se ponese až do ranních hodin hlavně na vlnách gothic rocku a deathrocku. Na své si ale přijdou i fanoušci jiných "gotických" hudebních stylů jako batcave, new wave, gothic metal, electroclash, industrial nebo darkwave. Nebude chybět ani oblíbená tombola, projekce, módní přehlídka obchodu s gotickou módou Temnota.sk, menší výstava obrazů Martina Kühna, věštírna Zuzany Antares, gothic belly Dance Aini a své zboží předvede i obchod s alternativní módou Gothic Habitus.

Organizátoři i sami ostatní hosté ocení, když přijdou na akci ve stylovém oblečení. Podmínkou pro vstup to ale není.

Info:

XI. Gothic Party Brno - Živě: The House of Usher (De), Golden Apes (De), Tear (Cz) + dark & gothic party - djs Ark & Nephilim

11.10.2008 - Brno, hudební klub Favál music circus, Křížkovského 22, od 19:00 do 05:00, vstup: 220 kč (předprodej 190 kč, web prodej 175 kč) - předprodej vstupenek na http://gothicpartybrno.com, knihkupectví Arrakis (Veveří 24, Brno).

http://gothicpartybrno.com - stránky Gothic Party Brno

http://www.the-house-of-usher.de - oficiální stránky kapely The House of Usher

http://www.goldenapes.com - oficiální stránky kapely Golden Apes

http://www.tear.eu - oficiální stránky kapely Tear

http://en.wikipedia.org/wiki/Goth_subculture - informace o gotické subkultuře (v angličtině)

http://fantasy-scifi.net/dante-galerie - obrazová galerie Martina Kühna

Zdroj: http://gothicpartybrno.com

Zpět na Akce, News, Reporty